خروجی آر اس اس چاپ خبر ارسال خبر
شماره خبر شماره خبر : 1 تاریخ ارسال خبر تاریخ ارسال: 92/05/15 نویسنده توسط: مدارس غیر انتفاعی
اعلام عناوين کتاب‌هاي جديدالتاليف سوم و هفتم
» خلاصه خبر :

اعلام عناوين کتاب‌هاي جديدالتاليف سوم و هفتم

» متن کامل خبر :

 

مديرکل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي وزارت آموزش و پرورش با اعلام عناوين کتاب‌هاي جديدالتاليف سوم و هفتم، گفت: کتاب‌هاي تاريخ ، جغرافيا و اجتماعي تلفيق شده و تحت عنوان مطالعات اجتماعي ارائه مي‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي کشور ، سيد احمد حسيني ، درباره تغييرات کتاب‌هاي جديدالتاليف پايه سوم ابتدايي، افزود: در اين پايه تمامي کتاب‌ها تغيير کرده و با عناوين رياضي، فارسي روخواني، فارسي نوشتاري، علوم قرآن، هنر و هديه آسماني ارائه مي‌شود و کتاب مطالعات اجتماعي عنوان جديد کتاب پايه سوم است که شامل تاريخ، جغرافيا و مدني است.
وي افزود: همچنين تربيت‌بدني يکي ديگر از کتاب‌هاي اين پايه است که براي معلمان تاليف شده؛ ضمن آنکه کتاب قرآن و ديني دانش‌آموزان در اين پايه نيز تلفيق شده است.
حسيني درباره عناوين کتاب‌هاي پايه هفتم (اول متوسطه اول) نيز گفت: دانش‌آموزان از مهر امسال در اين پايه کتاب‌هاي قرآن، پيام‌هاي آسماني، فارسي، عربي، انگليسي، علوم، رياضي، کار و فناوري، هنر، تفکر، سبک زندگي و مطالعات اجتماعي را خواهند داشت.
مديرکل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در پايه هفتم نيز کتاب تاريخ، جغرافيا و اجتماعي با هم تلفيق شده و تحت عنوان "مطالعات اجتماعي" به دانش‌آموزان ارائه مي‌شود.
وي تصريح کرد: کتاب تربيت‌بدني و سلامت نيز که براي اين پايه تاليف شده، ويژه معلمان است که با استفاده از مطالب اين کتاب، تربيت‌بدني را براي دانش آموزان تدريس خواهند کرد. همچنين کتاب کار انگليسي نيز در کنار زبان انگليسي براي اين دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.
حسيني گفت: براي برخي از دروس اين دو پايه نيز کتاب‌هاي گويا در نظر گرفته شده، از جمله در دروس انگليسي، عربي، قرآن و پيام‌هاي آسماني دانش‌آموزان کتاب‌هاي گويا خواهند داشت که پس از نهايي شدن، جزئيات آن اعلام خواهد شد.


     منبع خبر : وزارت آموزش و پرورش

برچسب ها: اعلام عناوين کتاب‌هاي جديدالتاليف سوم و هفتم
ارسال دیدگاه
نام :  
رایانامه :  
موضوع:  
متن کامل :